Διαιτολόγος – Διατροφολόγος στο Σπίτι
![Διαιτολόγος Διατροφολόγος στο Σπίτι - Γλυφάδα, Βούλα, Βουλιαγμένη](https://nutristories.gr/wp-content/uploads/2020/06/diaitologos-sto-spiti-197x380.jpg)
Οι συνεδρίες κατ’ οίκον πραγματοποιούνται για τα άτομα τα οποία έχουν μεγάλη δυσκολία στη μετακίνηση ή για τα άτομα που νιώθουν πολύ πιο άνετα στο δικό τους χώρο. Τα βήματα που ακολουθούνται είναι τα ίδια όπως και στις συνεδρίες στο γραφείο (δια ζώσης). Η ζυγαριά με την οποία γίνεται η μέτρηση στο σπίτι, είναι επαγγελματική και φορητή, με πολύ ακριβή αποτελέσματα για την ανάλυση σύστασης σώματος.
Βήματα ΣυνεδριώνΤι περιλαμβάνουν οι επόμενες συνεδρίες;
- Διατροφική εκπαίδευση
- Ανάλυση σύσταση σώματος
- Επαναπροσδιορισμός των στόχων
- Αντιμετώπιση των δυσκολιών που ίσως παρουσιάστηκαν κατά την εφαρμογή του προγράμματος διατροφής
- Επικοινωνία (follow – up)
![Ζυγαριά Tanita RD-545](https://nutristories.gr/wp-content/uploads/2020/06/zugaria-tanita-rd-545-380x319.jpg)
Περιοχές που εξυπηρετούμε
- Γλυφάδα
- Βούλα
- Βουλιαγμένη
- Βάρκιζα
- Βάρη
- Νότια Προάστια